2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rikstäckande transporter av spel- och reklammaterial
Beskrivning: Svenska Spel har ett omfattande behov av transporttjänster. Delar av det material som transporteras är av karaktären att det måste finnas tillgängligt hos Ombuden för att de ska kunna sälja Svenska Spels spelprodukter. Uppdraget går i huvudsak ut på att hämta Försändelser hos Svenska Spels leverantör av lager- och plocknings- och packningstjänster för transport till och leverans hos Svenska Spels ca 5 100 Ombud som finns runt om i hela Sverige.
Intern identifierare: 2025-01575
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande. Förhandling kan förekomma i det fall Svenska Spel så önskar. För mer information, se Förfrågningsunderlagets Huvuddokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64113000 Posttjänster för paket
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000