See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling VA-material
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för VA-material, för succesiva avrop utifrån upphandlande myndigheternas och avropsberättigades behov, med två (2) leverantörer. Kommunerna Sotenäs, Strömstad, Tanum bedriver upphandlingssamordning under namnet NoBo. Genom det avtal upphandlande myndighet träffar efter tilldelningsbeslut har avropande myndigheter rätt att avropa de avtalade varor och tjänster avtalet.
Föregående meddelande: 620931-2022
Intern identifierare: KS/2022-0603
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44163000 Rörledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000