778327-2023 - ÄndringSverige-Forshaga: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myggbekämpning, kartläggning, identifiering o analys
Referensnummer: UH-2023-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning
Forshaga kommun, inbjuder Er att inkomma med ansökan om att lämna anbud i upphandling av myggbekämpning, kartläggning, identifiering o analys.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förande med föregående annonsering i två steg, enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Med förhandlat förfarande avses ett förfarande där alla leverantörer kan ansöka om att få delta.
steg 1, Endast anbudssökande som av den upphandlande myndigheten inbjuds att delta får lämna anbud
steg 2. Kommunen avser att bjuda in de leverantörer som har förmåga och enligt krav somställs i uppdragsbeskrivningen lämna