2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larmmottagningstjänster (ramavtal)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar larmmottaggningstjänster till Sveriges Domstolar. Sveriges domstolar har ca 80 fysiska adresser som har larmmottagningstjänster. Leverantören åtar sig att leverera larmmottagningstjänster för varje avropad domstol respektive mobilt personlarm i enlighet med de krav som ställs i upphandlingen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119399:Lot:1