778353-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av bostäder – Nybyggnation kv. Primus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation kv. Primus
BeskrivningUpphandling av en totalentreprenad omfattande nybyggnation av ett flerbostadshus, upp till nio våningar ovan mark, på fastigheten Primus, Lilla Essingen.
Intern identifierareSB 2024/507
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNybyggnation kv. Primus