See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal hantverkartjänster ventilationsarbeten för Sotenäs kommun och Sotenäs Bostäder AB
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för leverans av ventilationsarbeten för successiva uttag vid behov under kontraktstiden för maximalt 3 600 000 kr. Inom Sotenäs kommuns geografiska område. Denna har annonserats tidigare. Avrop för mindre jobb under 350 000 kr exklusive moms utifrån rangordning av antagna leverantörer. Avrop större jobb mellan 350 000 kr och 1 000 000 kr görs förnyad konkurrensutsättning för de tre rangordnade leverantörerna. För fler detaljer se förfrågningsunderlaget
Föregående meddelande: 450807-2019
Intern identifierare: KA 2019/1104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000