See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Montering av reklam
Beskrivning: Swedavia har behov av montering av reklambudskap, foleriering etc samt rondering på Stockholm Arlanda airport för att säkerställa att reklambudskapen är på plats enligt kundens önskemål. Bromma Stockholm Airport ingår också. För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117685:Lot:1