77864-2022 - ResultatSverige-Västerås: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddsutrustning, personliga skydd & arbetskläder
Referensnummer: 2021/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Avrop av skyddsutrustning, personliga skydd & arbetskläder till Mälarenergikoncernens personal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 18444000 Skyddshuvudbonader, 18830000 Skyddsskor, 33735100 Skyddsglasögon, 35113000 Säkerhetsutrustning, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113470 Skyddsjackor och skyddsbyxor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen