2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster - externt finansierade projekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar genomförande av särskilt specificerade revisionsprojekt innefattande granskning av exempelvis EU-projekt, Sida-projekt samt projekt finansierade av amerikanska federala medel vars finansiärer har krav på revision. Ramavtalet är uppdelat i följande delområden: - projekt med nationella finansiärer - projekt med internationella finansiärer.
Intern identifierare: SU FV-1743-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Projekt med nationella finansiärer
Beskrivning: Revision av projekt med Svenska finansiärer, inklusive Sida-projekt och Forensic Audit.
Intern identifierare: Projekt med nationella finansiärer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projekt med internationella finansiärer
Beskrivning: Revision av med internationella finansiärer, främst EU-projekt och amerikanska projekt.
Intern identifierare: Projekt med internationella finansiärer