See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL: Fuktutredningar, uttorkning, fuktmätningar samt fuktutredningar – Lulebo 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för fuktsaneringar, uttorkning, fuktmätningar samt fuktutredningar. (ej sanering av tex asbest, PCB eller saneringar av blod mm) Beställaren avser teckna ramavtal med två (2)) entreprenörer , under förutsättning att så många anbud kan antas.
Intern identifierare: 202506
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: RAMAVTAL: Fuktutredningar, uttorkning, fuktmätningar samt fuktutredningar – Lulebo 2025