77880-2023 - PlaneringSverige-Jönköping: Byggnadsanläggning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Utveckling Industribyn
Referensnummer: 23/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommuns Fastighetsutveckling AB ska utveckla industribyn på Ljungarum i Jönköping och vill komma i kontakt med intresserade entreprenörer.
Observera att detta är en RFI för informationshämtning och att det inte går att lämna anbud på underlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen