2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad Befintligt sjukhus Helsingborg - Fastighetsdrift lokal plan 09
Beskrivning: Projektet avser ombyggnation av fastighetsdrift lokaler inom huvudbyggnad (By02) på Helsingborgs lasarett plan 09. Ombyggnationen omfattar totalt cirka 800 m2 BTA. Entreprenaden ska genomföras i två huvuddelar.
Intern identifierare: 83010200-408647-52113
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning