2. Förfarande
Förfarande
Titel: Huvudentreprenad inom elnätstjänster
Beskrivning: Kraftringen Nät AB avser att upphandla huvudentreprenör inom elnätstjänster.
Föregående meddelande: 242258-2023
Intern identifierare: KNAB-2023/66
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
Ytterligare klassificering (cpv): 45315400 Högspänningsanläggningar, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning, 65310000 Eldistribution, 71323100 Konstruktion av elnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000