779378-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Tömning och transport ÅVC landsbygden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning och transport ÅVC landsbygden
Beskrivning: Ramavtalet omfattar tömning och transport av fraktioner till Kavahedens avfallsanläggning mot avrop från återvinningscentralerna i Hakkas, Dokkas, Nattavaara, Nilivaara, Ullatti och Skaulo, samt att tillhandahålla containrar till respektive återvinningscentral.
Intern identifierare: KS/2024-01403
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000