77976-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Skötsel av trädgårdar och parker
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad skötsel Askim
Referensnummer: 4320/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Åretruntskötsel av gator, gång- och cykelvägar,skolgårdar, parkmark och trädgårdsanläggningar. Även torg och vissa fastigheter (innanför och utanför tomtgräns) omfattas. I skötsel innefattas grönyteskötsel, barmarksrenhållning samt vinterrenhållning.
Ytorna som omfattas av upphandlingen tillhör trafikkontoret, park- och naturförvaltningen, lokalförvaltningen, fastighetskontoret, kretslopp och vatten m.fl.