779815-2024 - Resultat
Sverige – Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning – Nebulisatorer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNebulisatorer
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av inhalationsutrustning för nebulisering av läkemedel i inhalationsform och dess tillbehör. Avses att användas av enskild patient i deras hemmiljö och i sjukhusmiljöer.
Intern identifierare2024-O001790
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000