II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79310000 Marknadsundersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79342300 Kundservice, 79342310 Kundundersökningar, 79342311 Undersökning av kundtillfredställelse
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skånetrafiken har kvalitetsavdrag och kvalitetsincitament som upprättats i avtalen med Trafikföretagen. Skånetrafiken utför i detta hänseende kvalitetsmätningar och mystery riders ombord på tåg, spårväg och buss, där vi kontinuerligt mäter och följer upp våra kunders behov, förväntningar, önskemål och trafikföretagens leverans. Skånetrafiken inbjuder härmed till anbudsgivning gällande upphandling Kvalitetsmätning ombord på Pågatåg, Regionbuss, Stadsbuss och spårväg samt Mystery riders