77997-2022 - ResultatSverige-Malmö: Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulter inom GIS-utveckling
Referensnummer: 21/01387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna ramavtal med konsulter inom GIS för att stärka upp VA SYDs behov av GIS-kompetenser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen