780008-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: RS/231804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland upphandlar bevakningstjänster. Inom bevakning ingår tjänster som ronderande bevakning, stationär bevakning, larmutryckning och skyddstäckning av olika slag.
Leverantör av bevakningstjänster ska även kunna tillhandahålla behovet av ordningsvakter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris område Centrala
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling bevakningstjänster, tjänster ronderande bevakning, stationär bevakning, larmutryckning och skyddstäckning.
Anbudspris område Östra
Del nr: 2
Anbudspris område Sydvästra
Del nr: 3
Anbudspris område Västra
Del nr: 4
Anbudspris område Norra
Del nr: 5