See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygienpapper och Plastprodukter 2023
Beskrivning: Upphandling av hygienpapper och plastprodukter. Kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla och Vänersborg bedriver upphandlingssamordning under namnet VästUpp. Avsikten med upphandlingen är att teckna ramavtal för hygienpapper och plastprodukter, för succesiva avrop utifrån upphandlande myndigheters och avropsberättigades behov.
Föregående meddelande: 635987-2022
Intern identifierare: KS 2022-0604
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000