See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Beställarstöd
Beskrivning: Laholmsbuktens VA AB inbjuder er att inkomma med anbud avseende Tekniska konsulter Beställarstöd.
Intern identifierare: LBVAAB 2025/00196
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Laholmsbuktens VA AB upphandlar Tekniska konsulter Beställarstöd avseende byggledare och projektledare till ledningsnät och VA-anläggning.
Intern identifierare: 1748171-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Projektledning Ledningsnät - VA
Intern identifierare: 1781676-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Byggledning Ledningsnät
Intern identifierare: 1781677-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3: Projektledning VA-Anläggning/Processanläggning
Intern identifierare: 1781679-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4: Byggledning VA-Anläggning/Processanläggning
Intern identifierare: 1781680-4