780447-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Bemanning vårdpersonal
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning vårdpersonal
BeskrivningUpphandling av vårdpersonal.
Intern identifierareON 2024/348
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenN/J
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Ytterligare klassificering (cpv): 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmråde 1 Sjuksköterskor
BeskrivningUpphandling av bemanning av sjuksköterskor.
Intern identifierareOmråde 1 Sjuksköterskor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 2 Arbetsterapeuter och fysioterapeuter
BeskrivningUpphandling av bemanning av arbetsterapeuter och fysioterapeuter.
Intern identifierareOmråde 2 Arbetsterapeuter och fysioterapeuter