780591-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Träbränslen – Träpellets till TvNo Textilservice AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTräpellets till TvNo Textilservice AB
BeskrivningUpphandlingen avser avtal gällande leverans av träpellets till TvNo Textilservice AB där pelletsen mals och används som bränsle för ångproduktion.
Intern identifierare05824
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09111400 Träbränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 03417100 Sågspån
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd8 000 ton