780815-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt- och magasineringstjänster
Referensnummer: UE 23.032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Välkommen att lämna anbud på denna upphandling som avses flytt- och magasineringstjänster. Vi söker efter leverantörer som med ett professionellt tillvägagångssätt kan ta an uppdrag så som bohagsflytt och kontorsflytt med mera. Utöver själva flyttuppdraget kan även uppdraget innefatta:
Nedmontering av gods
Uppmontering av gods
Emballering av gods
Packning av gods
Uppackning av gods
Magasinering av gods
Försäljning/uthyrning av flyttkartonger
Bortforsling av gods till exempelvis återvinningscentral
Leverantören ska även ha tillgång till ett varmmagasin för magasinering av gods.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 63121000 Lagring och hämtning
II.2.4.