780831-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Markentreprenad, fjärrvärme och fjärrkyla
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkentreprenad, fjärrvärme och fjärrkyla
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal för markarbeten för ny- och ombyggnad av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar i Halmstads Energi och Miljö AB:s distributionsområde för fjärrvärme och fjärrkyla.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120055:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning