780898-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Geologi, oceanografi och hydrologi – DIS geologtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS geologtjänster
BeskrivningSveriges geologiska undersökning, SGU, har behov av geologisk kompetens i form av konsulttjänster vid särskilda projekt, liksom vid toppar i ordinarie arbete samt för att stärka myndighetens kompetens. SGU avser inrätta myndighetsövergripande dynamiskt inköpssystem för konsulter inom geologisk kompetens. Observera att inga eventuella frågor kommer at besvaras under 20 december 2024 - 8 januari 2025
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster