2. Förfarande
Förfarande
Titel: Återskapande av konstverket ”Pojke med gäss”
Beskrivning: Med anledning av stöld och skadegörelse av originalverket har beställaren fattat beslut gällande återskapande av konstverket i ny tappning, av samma konstnär som gjorde originalet. Detta har setts som angeläget för staden. Målsättningen med beställningen är att ett likadant verk, men med ny-gjutna figurer ska placeras på samma plats som tidigare.
Intern identifierare: TN-2025-2018
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92311000 Konstverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Återskapande av konstverket ”Pojke med gäss”