See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Miljökonsulter
Beskrivning: Ramavtalet är indelat i två avtalsområden och omfattar beställarens samlade behov av följande konsulttjänster inom miljöområdet: Avtalsområde 1 MiljösamordningKlimatberäkningarÅterbruk Avtalsområde 2 MiljöutredningarIntern - och miljörevisionKlimat- och sårbarhetsanalyser Ramavtal kommer att tecknas med två leverantörer inom respektive avtalsområde, enligt rangordningsprincipen, under förutsättning att så många kvalificerade anbud inkommer. Leverantör som har lämnat lägst summerat anbudspris blir 1:a inom område 1 och 2:a inom område 2. Leverantör som har lämnat näst lägst summerat anbudspris blir 1:a inom område 2 och 2:a inom område 1.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102232:Lot:1