78120-2021 - ÄndringSverige-Laholm: Uthyrning av industriella fordon med förare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskinstjänster, anläggningsarbetare, inmätare/utsättare och stensättare
Referensnummer: KS 2020-408
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholms kommun inbjuder er att komma in med anbud avseende Entreprenadmaskinstjänster och anläggare. Följande kategorier/delar efterfrågas:
— Entreprenadmaskin inkl. förare + en person typ anläggningsarbetare
— Anläggningsarbetare
— Inmätare/utsättare
— Stensättare