781395-2024 - Resultat
Sverige – Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar – Hyra samt köp av truckar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra samt köp av truckar
BeskrivningRISE mål med upphandlingen är att få in flera Leverantörer där RISE kan både hyra och köpa truckar samt avropa service och reparation för befintliga egen ägda truckar där möjlighet finns. Eventuella optioner avseende sax lyft och annan utrustning efterfrågas i upphandlingen.
Intern identifierare24/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000