2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare till Mimers verksamhetsutvecklingsprojekt ONECore
Beskrivning: Mimer upphandlar en erfaren projektledare som kan hålla samman och driva Mimers verksamhetsutvecklingsprojekt ONECore vidare. Uppdraget omfattar att säkerställa framdrift och leverans i projektet. Projektet är under skarp genomförandefas. Mimer har redan identifierat och påbörjat uppbyggnaden av nya förmågor i den nya IT-miljön. Se mer information om projektet i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 2024141
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 § LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom en egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivaren blir aktuell för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran".