781430-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av värmepannor
Referensnummer: N230 -153222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser service av värmepannsanläggningar på Stadsfastighetsförvaltningen, Göteborgs stad. Entreprenaden avser även
felavhjälpande/reparation/underhåll på värmepannsanläggningar. Enstaka
värmepanns-byten kan förekomma under entreprenaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen