78150-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Skafferiavtal 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skafferiavtal 2025
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för livsmedel och förbrukningsvaror på konsumentförpackningsnivå för behov av mindre/akuta komplementköp.
Intern identifierare: 25/42
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan/Leverantörskvalificering
Intern identifierare: 1825480-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1825481-1