78153-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal - Samverkansentreprenader bygg och anläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Samverkansentreprenader bygg och anläggning
BeskrivningRamavtal för samverkansentreprenader inom bygg och anläggning.
Intern identifierareUKAF-2023-00300
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000