2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Juridiska tjänster
Beskrivning: De upphandlande myndigheterna (UM) inbjuder er att lämna anbud avseende upphandling av ramavtal för succesiva avrop gällande juridiska tjänster inom flera rättsområden. UM har behov av juridiska tjänster i form av bland annat rådgivning, rättsutredningar, processföring, avtalsrättsliga frågor samt biträde för och utförande av talan vid domstol.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000