781602-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper – Ultrahigh quality focusing X-ray Mirrors
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUltrahigh quality focusing X-ray Mirrors
BeskrivningA pair of coated X-ray mirrorsof ultrahigh quality for focusing the x-ray beam for the MicroMAX beamline at Max IV Laboratory.
Intern identifierareV 2024/2812
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningA pair of coated X-ray mirrors of ultrahigh quality for focusing the x-ray beam for the MicroMAX beamline at Max IV Laboratory.
Intern identifierareUltrahigh quality focusing X-ray Mirrors