Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsdrift av gruppboende LSS
Referensnummer: 2023-00040IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att dygnet runt, året om, driva och utveckla verksamheten för bostad med särskild service enligt lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Detta uppdrag avser en gruppbostad på Husbondegatan 4, Borås.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen