Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Montage, demontage och flytt
Referensnummer: 2-5745/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
KI avser att ingå ramavtal med en leverantör per anbudsområde avseende upphandlingen avser montage-, demontage- och flyttjänster i laboratorielokaler, kontor samt lärande
Miljö. Både kemikalier, tyngre utrustning och biblioteksinredningar med känsligt material förekommer.
Vissa hantverkstjänster kopplade till ovanstående tjänster kommer också att upphandlas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45421153 Montering av väggfasta möbler, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För ytterligare information hänvisas till innehållet i upphandlingsdokumenten.