2. Förfarande
Förfarande
Titel: Procurement of Global Proxy Voting Service - Tender Phase
Beskrivning: Global Proxy voting services
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 66171000 Finansiell rådgivning, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001