See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: ECMO med ECPR
Beskrivning: Karolinska efterfrågar en maskin som är anpassad för ECPR (extrakorporeal hjärtåterupplivning vid hjärtstillestånd) och som även fungerar vid transporter för att snabbt kunna starta behandling. Utrustningen ska vara utvecklad för att fungera såväl prehospitalt som intra hospitalt inklusive ha en plattform som möjliggör även konventionell ECMO-behandling.
Intern identifierare: K 2024-4974
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33186000 Utrustning för extrakorporeal cirkulation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: MTU/MTP