781848-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS-UH/2023:33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser revistionstjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser Revisionstjänster för Karlstads kommun för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden och omfattar:
-Uppdragsledare
-Sakkunniga biträden till förtroendevalda revisorer till kommunen
-Sakkunniga biträden till lekmannarevisorer till kommunen
-Auktoriserade revisorer för lagstadgad revision i kommunala bolag och stiftelser
-Auktoriserade revisorer för lagstadgad revision i kommunen
-Specialister för tilläggsarbeten och/eller utredningar som ligger utanför uppdraget