2. Förfarande
Förfarande
Titel: Myndighetsbesiktningar
Beskrivning: Beställaren har regelbundet behov av besiktningar som krävs enligt lag eller andra föreskrifter. Upphandlingen avser besiktning av: kokgrytor och tryckkärl, (inkl expansionskärl),varmvattenpannor, gaspannor och tryckluft,hissar,portar,vikväggar, ochvattenrutschkana.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104227:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster