781853-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombinerad företagsförsäkring
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett avtal för sitt fortlöpande behov av företagsförsäkring.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett kontrakt/avtal med en (1) Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen