2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagningsstation ÄT411 Gävle Norra 70kV inkl. markarbeten
Beskrivning: Upphandling av totalentreprenad för ny utomhus 70kV mottagnings- och fördelningsstation inkl. markarbeten genomförs av Gävle Energi Elnät AB i samverkan med Vattenfall Eldistribution AB.
Intern identifierare: 15193
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mottagningsstation ÄT411 Gävle Norra 70kV inkl. markarbeten