782094-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för underhåll- byggarbete för LLS boenden (lägenheter, förskolor)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för underhåll- byggarbete för LLS boenden (lägenheter, förskolor)
BeskrivningEntreprenaderna på ramavtalet kommer att omfatta byggarbeten inom yrkeskategori snickare, golv, glas, el, vvs, smide, plattsättning, lättare rivningsarbete etc. vid om- och nybyggnationer för avhjälpande underhåll, både planerade och akuta.
Intern identifierareFSK 2023/544
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för underhåll- byggarbete för LLS boenden (lägenheter, förskolor)