78211-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Beläggningsarbeten- Avesta kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten- Avesta kommun
BeskrivningUnderhållsbeläggningar Fräsning av asfaltMindre projekt inom väg. (kantsten sättning mm)Asfaltsreparationer inkl justering efter t.e.x VA arbeten mm.Återvinning och omhändertagande av asfalt.Beläggning på nybyggda gator och gång/cykelvägarVägmarkering/Trafiklinjemålning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90705:Lot:1