Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsmedicinska utredningar 2021
Referensnummer: 21/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Region Kalmar läns och Region Kronobergs behov av försäkringsmedicinska utredningar i form av Aktivitetsförmågeutredningar (”AFU-utredningar”) under avtalstiden enligt beskrivning i dessa Administrativa föreskrifter med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen