2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighets juridisk kompetens
Beskrivning: Fastighetsjuridisk kompetens med erfarenhet av köp/försäljning av mark, upprätta köpehandlingar och genomföra köp, fastighetsregleringar mm samt ansöka om lantmäteriförrättning. Även erfarenhet av värdering av fastigheter och byggnader, markförhandling om köp och försäljning av mark och byggnader samt samordning av plangenomföranden och exploateringsprojekt för industritomter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70111000 Exploatering av bostadsfastigheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121480:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år