Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hundaregatan, Triangelnätsvägen, Lavegatan och Tågengatan, bostäder med särskild service enligt LSS
Referensnummer: NF 2021/00055-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bostäder med särskilt stöd och service LSS. På gruppbostäderna bor enskilda med intellektuell funktionsnedsättning. De har i olika omfattning behov av stöd och service för att få sitt dagliga liv att fungera. Arbetssättet ska vara stödjande, motiverande och vägledande. Behovet av praktiskt stöd i det dagliga livet varierar liksom behovet av vård och omsorg. Hälso- och sjukvård är en integrerad del i arbetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen