2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre markanläggningsarbeten
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende Mindre markanläggningsarbeten. Arbeten som kommer avropas från ramavtalet avser mindre markanläggnings- och underhållsarbeten inom naturreservat samt i skogs- och naturmark som förvaltas av Natur- och vattenenheten i Lunds kommun.
Intern identifierare: 25/100
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000